Strona główna
GeoŚląsk
Geośląsk - Geostanowiska
GeoŚląsk - linki
GeoPolska
GeoŚwiat
O serwisie
Mapa serwisu
 

Podręczniki i czasopisma

Zestawił: Ryszard CHYBIORZ

MIGOŃ P., 2012: Geoturystyka. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.
Geoturystyka to obecnie dynamicznie rozwijająca się dziedzina turystyki. Stanowi jedną z form turystyki poznawczej, a jej głównym przedmiotem zainteresowania są przede wszystkim różnorodne obiekty i zjawiska przyrody nieożywionej, a także specyficzne krajobrazy (górskie, wulkaniczne, pustynne, krasowe itd.) o dużym natężeniu walorów geologicznych i geomorfologicznych. Dzięki zainteresowaniu obiektami dawnego górnictwa i wykorzystaniu zasobów geologicznych przez ludzi, jest to również rodzaj turystyki stojący na pograniczu turystyki przyrodniczej i kulturowej. Autor prezentuje najważniejsze aspekty geoturystyki – od teoretycznych podstaw przez omówienie przedmiotu zainteresowania, rodzajów oferty geoturystycznej i konkretnych przykładów udostępniania geoturystycznego do zagadnień wpływu geoturystyki na rozwój regionalny (źródło: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/170204/geoturystyka.html).

STRZYŻ M., ŚWIERCZ A. (red.), 2011: Perspektywy rozwoju geoparków w świetle badań krajobrazowych i regionalnych teoria i praktyka. Problemy Ekologii Krajobraz, vol. 29.

Czasopismo GeoTurystyka.
Jest to czasopismo naukowe Stowarzyszenia Naukowego im. Stanisława Staszica, wydawane wspólnie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej od 2004 roku.
  


Data dodania: 20 września 2012 | Data aktualizacji: 6 stycznia 2013
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
 
geoSILESIA    geoPARK    geoRÓŻNORODNOŚĆ    geoSTANOWISKO    geoTURYSTYKA    geoPARK    geoDIVERSITY    geoSITES    geoTOURISM    geoSILESIA